Regulamin serwisu realnie.pl

Niżej opublikowano istotne warunki korzystania ze strony i dodawania artykułów na realnie.pl.

Postanowienia ogólne
– Żeby móc maksymalnie korzystać z serwisu realnie.pl i publikować w nim artykuły, należy przejść przez bezpłatną rejestrację.
– Rejestracja w serwisie jest jednoznaczna z daniem przyzwolenia na postanowienia zawarte w regulaminie.
– Zgodnie z art. 116. „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z 4 lutego 1994 r., zakazane jest powielanie i przedrukowywanie artykułów dodanych na blogu realnie.pl. Pogwałcenie tego paragrafu skutkuje zgłoszeniem na policję.
– Autor jest w pełnym stopniu odpowiedzialny za umieszczony felieton. Administrator serwisu nie odpowiada za uszczerbki powstałe w wyniku zastosowania się do artykułów prezentowanych na serwisie.
– Autor publikacji ogłasza, że ma całkowite prawa autorskie.
– Treści nie mogą być zamieszczane na innych serwisach ani przed, ani po zamieszczeniu ich na realnie.pl.
– Treści, które nie realizują wytycznych, mogą zostać odrzucone. Właściciel witryny zastrzega sobie prawo do braku zgody na publikację bez podawania faktycznej pobudki.
– Na realnie.pl funkcjonuje wyłączenie odpowiedzialności administratora serwisu. Czytelnik jest świadomy, że blog ma styl informacyjno-rozrywkowy, analogicznie jak publikowane na nim teksty. Nie stanowią one rad ani instrukcji postępowania w danych realiach. Zamieszczane teksty przedstawiają opinie ich twórców. Właściciel nie jest odpowiedzialny za treść komentarzy dodawanych pod artykułami.

Zamieszczanie tekstów na blogu
– Treść artykułu powinna być zgodna z wytycznymi polskiej poprawności językowej. Teksty z rażącymi pomyłkami nie będą dodane.
– Zawartość tekstu winna mieć charakter informacyjny i być atrakcyjna dla zainteresowanych.
– Każdy tekst powinien być niepowtarzalny, dający do myślenia i jasny dla internautów.
– Publikowane artykuły powinny zawierać powyżej 2500 znaków bez spacji.
– W publikacji możliwe jest wstawienie nie więcej niż jednego linka w postaci URL lub brand.
– Artykuł i linki kierujące do zewnętrznych odnośników nie powinny zawierać tematów sprzecznych z prawem oraz treści dla osób dorosłych.
– Do każdego artykułu powinno się dodać zdjęcie. Obrazek nie może łamać przepisów „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych”.