Poduszka ortopedyczna

Jaka poduszka ortopedyczna do spania?

Poduszka ortopedyczna podpiera głowę w taki sposób, że kręgosłup może zachować swój naturalny kształt podczas snu. Taka poduszka wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, jest polecana wszystkim, jednak w szczególności osobom, które cierpią na bóle pleców, barków.

Poduszki ortopedyczne do spania

Poduszka ortopedyczna sprawia, że twój kręgosłup szyjny jest w stanie utrzymać neutralną pozycję gdy śpisz. Dzięki niej mięśnie mogą odpoczywać, co znacznie ułatwia regenerację organizmu w trakcie snu. Nic więc dziwnego, że te produkty zyskują coraz większą popularność. W końcu ich skuteczność przekłada się na komfortowy sen, sprawia, że następnego dnia czujesz się dużo lepiej, a przy tym zapobiega schorzeniom kręgosłupa. Taka poduszka to również dobry wybór dla osób, które skarżą się na drętwienie rąk podczas snu oraz bóle głowy po przebudzeniu. A jak wybrać odpowiedni model?

Poduszki ortopedyczne dopasujesz na mildis.pl, gdzie znajduje się szeroki wybór tych produktów. Przejrzysz tam poduszki zaprojektowane z myślą o różnych dolegliwościach, które różnią się między sobą głównie wymiarami oraz kształtem profilowania. Pamiętaj, że poduszkę ortopedyczną powinieneś dobrać również do materaca, na którym śpisz, a także do pozycji spania. Jak zatem wybrać odpowiednią poduszkę ortopedyczną? Podpowiadamy poniżej.

Jak wybrać poduszkę ortopedyczną?

Żeby wybrać odpowiedni model poduszki ortopedycznej, musisz odpowiedzieć sobie na cztery proste pytania:

  1. Jaka jest twoja waga i wzrost?
  2. W jakiej pozycji najczęściej śpisz? (na boku, na plecach)
  3. Jak duża jest szerokość twoich barków? (duża, przeciętna, niewielka)
  4. Jaka jest twardość twojego materaca?

Znając odpowiedź, na te pytania, łatwiej będzie ci dopasować odpowiedni model. Na przykład im mocniej zbudowane jest twoje ciało, tym wyższej poduszki będziesz potrzebował (w tym przypadku istotna jest również waga). Szerokość barków będzie ważna gdy śpisz na boku. A jeśli mowa o pozycji spania, to poduszki ortopedyczne przeznaczone są głównie dla osób, które śpią na boku lub na plecach. Pozycja na brzuchu jest bardzo niezdrowa i nie sprzyja prawidłowemu ustawieniu kręgosłupa, w tym przypadku nie pomoże nawet profesjonalna poduszka.

Jeśli śpisz na plecach, wybierz niską poduszkę z dodatkowym wcięciem w profilowaniu. Z kolei jeśli preferujesz leżenie na boku, będziesz potrzebował nieco wyższej poduszki, która odpowiednio podeprze twoją głowę i pozwoli utrzymać prawidłową pozycję podczas snu. Istotna jest także twardość materaca – im miększy, tym mocniej będzie się pod tobą uginać, a co za tym idzie, będziesz potrzebował niższej poduszki ortopedycznej.

Istotne jest również wypełnienie takiej poduszki. Zwykle jest to specjalna pianka termoplastyczna, która zapewnia równomierne rozłożenie sił nacisku. To wyjątkowo dobry materiał, który zapewnia wysoki komfort snu. Oprócz poduszek ortopedycznych z pianki termoplastycznej, na rynku można znaleźć też inne modele, na przykład wypełnione pianką poliuretanową.

2 komentarze

  1. Dodałabym jeszcze do tych właściwości poduszek ortopedycznych, że niwelują chrapanie, a mało osób o tym wie.

  2. No ja sobie już nie wyobrażam spania bez poduszki ortopedycznej. i wożę ją wszędzie kiedy wyjeżdzam, bo swoją drogą mam też problemy z kręgosłupem szyjnym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *