Skrzynki na butelki

Skrzynki na butelki, napoje, wodę. Jakie wybrać, aby transport i magazynowanie towarów było bezpieczne?

Transport szklanych butelek wymaga szczególnej uwagi i ostrożności, na szczęście przenoszenie takich towarów znacznie ułatwiają odpowiednio dobrane pojemniki. A jakie skrzynki na butelki szklane wybrać, aby ich transport i magazynowanie było bezpieczne? Podpowiadamy.

Skrzynki na butelki do bezpiecznego transportowania

Przy transporcie i magazynowaniu przedmiotów szklanych, takich jak butelki, niezwykle ważne jest ich bezpieczeństwo. Nieodpowiednio zabezpieczone produkty mogłyby się szybko potłuc, a co za tym idzie, naraziłyby nas na dodatkowe koszty. Pojemniki na butelki szklane powinny być zatem odpowiednio zabudowane, muszą także posiadać specjalne przegrody. Profesjonalne skrzynki na butelki mogą być „szyte na miarę”, jak modele z erg-system.pl, przeznaczone do transportu i magazynowania butelek o różnej pojemności. Co więcej, w sprzedaży można znaleźć wersje, które różnią się także liczbą gniazd i dostępne są w wielu wymiarach. A na co jeszcze należy zwrócić uwagę, aby przewożenie butelek na napoje, wodę i piwo było łatwe i w pełni bezpieczne?

Niezwykle istotna jest trwałość takich produktów, skrzynki na butelki muszą być solidnie wykonane, tak aby nie uszkodziły się podczas transportu. Niedopuszczalna jest sytuacja, gdy taki pojemnik pęka podczas przenoszenia butelek – a jak łatwo się domyśleć, napełnione produkty nie są lekkie. Dlatego solidne pojemniki na butelki z napojami wykonane są z trwałego polietylenu, które sprawdzą się zarówno przy ręcznym przenoszeniu skrzynek, jak i w technologii przenośników automatycznych. W tym pierwszym przypadku istotną rolę odgrywają wygodne i ergonomiczne uchwyty na ręce, które znacznie ułatwiają transport na każdym etapie.

Skrzynki na butelki w magazynach

Wysokiej jakości pojemniki przegrodowe na napoje, powinny nadawać się również do magazynowania. Oznacza to, że muszą być odporne na ciągłe zmiany temperatury, a także łatwe w układaniu. Dlatego warto wybierać pojemniki, które można sztaplować, czyli układać na sobie w taki sposób, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca. Trzeba także pamiętać, że w magazynach często jest brud, kurz, na dodatek skrzynki zwykle przemierzą długą drogę, zanim dotrą na miejsce docelowe. Dlatego warto wybierać wyłącznie produkty, które są łatwe do utrzymania w czystości. Tej cechy z pewnością nie posiadają skrzynki drewniane.

Estetyczne i ekologiczne skrzynki na butelki

Na koniec nieco mniej istotne, jednak nadal ważne cechy, którymi powinny charakteryzować się butelki na napoje, wodę czy piwo – wygląd i ekologia. Mówi się, że konsumenci kupują oczami, dlatego w każdym biznesie niezwykle ważny jest wizerunek marki, również na etapie transportu czy magazynowania towarów. Nowoczesne skrzynki na butelki są bezpieczne, a mimo to pozwalają na wyeksponowanie produktu. Dostępne są także w wielu wariantach kolorystycznych, a na życzenie klienta mogą też posiadać nadruki z logiem marki. Niezwykle ważne w dzisiejszych czasach są także kwestie ekologiczne – skrzynki drewniane są jak najbardziej przyjazne dla środowiska, jednak mało praktyczne i bezpieczne. Dlatego lepszym wyborem będą pojemniki wykonane z HDPE, które w pełni zabezpieczają transportowane towary, a przy tym nadają się do wielokrotnego użytku i w 100% podlegają recyklingowi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *