Transport drogowy

Jakie dodatkowe usługi może wykonywać firma transportowa oprócz przewozu towarów i usług?

Firmy transportowe, spedycyjne, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, często poszerzają zakres usług, aby móc w sposób kompleksowy zrealizować dane zlecenie. Co znajdziesz w ich ofercie, jakie niestandardowe usługi wykonują?

Podstawowe usługi firmy transportowej

Do podstawowych usług firmy transportowej należy:

  • transport krajowy;
  • transport międzynarodowy.

Oprócz tego wyróżnia się:

  • transport drogowy/lądowy;
  • transport morski;
  • transport powietrzny.

Najpopularniejszą opcją jest drogowy transport krajowy, natomiast firmy, które realizują jeszcze transport międzynarodowy, mogą oferować przewóz samolotem, czy statkami.

Z podstawowych usług to jeszcze nie wszystko. W zależności od tego, jaki rodzaj towaru jest przewożony, spedytor może oferować m.in.:

  • transport chłodniczy;
  • transport ponadgabarytowy;
  • transport ładunków niebezpiecznych.

Ponadto warto wiedzieć, że w ramach przewozu uwzględnia się załadunek, transport oraz wyładunek. A niektóre firmy oferują jeszcze jedną, dodatkową usługę, czyli składowanie, magazynowanie.

Magazynowanie

Firma transportowa może oferować usługi magazynowania, co nierzadko stanowi optymalizację kosztów podczas logistyki przewozu. Dzięki temu zleceniodawca nie musi szukać powierzchni magazynowanych we własnym zakresie, a także kontrolować, co się dzieje z towarem podczas czekania na przewóz do miejsca docelowego.

Decydując się na taką dodatkową ofertę firm transportowych, trzeba najpierw dopytać, czy magazynowanie możliwe jest nie tylko na terenie Polski, ale także Europy. Ważne jest również, jakie opcje są dostępne, czy składowanie będzie też opłacalne dla małych i średnich przedsiębiorstw. W przypadku towarów specyficznych trzeba sprawdzić, czy powierzchnie magazynowe spełniają normy dotyczące ich przechowywania. To ustala się już ze spedytorem, z którego usług chcesz skorzystać.

Logistyka mebli

Załadunkiem, który wymaga odpowiedniego przygotowania, są m.in. meble. Trzeba je prawidłowo zabezpieczyć przed przypadkowym uszkodzeniem w czasie transportu, obijaniem się. Spedytor może doradzić w zakresie ich pakowania oraz rozmieszczenia, ponadto wybierze pojazd optymalny do wymiarów towaru.

Ponadto flota samochodowa najczęściej wyposażona jest w lokalizatory GPS, dzięki czemu można sprawdzić, gdzie aktualnie przesyłka się znajduje. To oferta skierowana głównie do producentów mebli, a także sklepów wnętrzarskich, które potrzebują kompleksowej obsługi.

Usługi przeprowadzkowe

Usługą skierowaną przede wszystkim do klientów indywidualnych jest pomoc w trakcie przeprowadzki. Obejmuje to pakowanie i zabezpieczanie mebli, załadunek i wyładunek, a w szczególnych przypadkach również i magazynowanie. Decydując się na takie rozwiązanie, możesz mieć pewność, że twoim dobytkiem zajmują się specjaliści, którzy odpowiadają za to, aby całość przebiegała sprawnie i bezpiecznie, minimalizując ryzyko wszelkich uszkodzeń.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *