Tył Toyoty

Dlaczego samochody z Japonii cieszą się popularnością?

Nie tylko auta sprowadzane z Niemiec cieszą się w Polsce sporą popularnością. Coraz większe jest zainteresowanie samochodami, które użytkowane były w dalekiej Japonii. Wspływ na to ma kilka czynników. Jakich? Dlaczego warto sprowadzać auta z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Sprowadzanie auta z Japonii – samodzielnie czy z firmą?

Samodzielne sprowadzanie samochodu nie jest skomplikowane dla osób, które znają specyfikę rynku i decydują się na ściągnięcie auta z pobliskiego kraju. Trudniej jest w przypadku Azji. Tu już wymagana jest większa znajomość branży, ale i samego transportu pojazdu. Samochody z Japonii sprowadzają także polskie firmy (m.in. RICHTER Motors), wystarczy przedstawić swoje oczekiwania co do modelu i kosztów, by specjaliści rozpoczęli poszukiwania wymarzonego auta.

Auta z Japonii – czym się wyróżniają?

Chociaż w Japonii obowiązuje ruch lewostronny, nie trzeba martwić się tym, że kierownica będzie po drugiej stronie. Wbrew pozorom Japończycy uwielbiają europejskie marki, a te dostosowane są do jazdy na naszym kontynencie. Oznacza to, że przekładanie kierownicy w większości przypadków nie będzie konieczne. To, co wyróżnia samochody sprowadzane z Japonii to ich wyjątkowo dobry stan techniczny. Oczywiście nie musi on być charakterystyczny dla każdego modelu. W Kraju Kwitnącej Wiśni panują jednak na tyle dobre warunki atmosferyczne, że pojazdy nie ulegają korozji.

Samochody z Azji często mają niski przebieg. Auta w Japonii są synonimem wysokiego statusu społecznego. Nie trzeba ich codziennie użytkować, przeważnie korzysta się z nich w weekendy. Na co dzień bardziej opłacalne jest dojeżdżanie metrem. Z tego względu możemy kupić samochody, które nie były tak eksploatowane jak te, które sprowadzilibyśmy z Niemiec czy z Francji.

Samochody sprowadzane z Japonii wyróżniają się często bogatym wyposażeniem wnętrza. Jak wiadomo, kraj ten słynie z zamiłowania do gadżetów i nowoczesnych technologii. W wielu przypadkach mogą okazać się one zbędne, nie zawsze też są oryginalne. Osoby, które cenią sobie klasyczne modele samochodów, mogą zdecydować się na przywrócenie wnętrza do stanu pierwotnego, bez żadnych udziwnień.

Decydując się na poszukiwania samochodu z Japonii, możemy zostać miło zaskoczeni tym, jak dobrze opisane są pojazdy w ogłoszeniach. Japończycy podają precyzyjne i zgodne ze stanem faktycznym informacje, raczej nie ukrywają usterek. W dodatku auta przechodzą regularne przeglądy, które są bardzo dokładne. Dzięki temu zyskujemy pewność, że sprowadzane auto faktycznie będzie sprawne.

Jakie auta są sprowadzane z Japonii?

Wśród najchętniej sprowadzanych samochodów z Japonii wymienia się europejskie klasyki z lat 80. i 90. XX wieku. Są to auta marek BMW, Mercedes, Porsche. Nie oznacza to, że z Azji możemy ściągnąć wyłącznie takie wiekowe pojazdy. Pojawiają się też nowsze modele Lexusa, Lamborghini czy Maserati. Szczególną popularnością cieszy się jeszcze Ford Mustang. Chcąc zobaczyć, jak wyglądają takie ściągane z Azji auta, wystarczy zapoznać się z ofertą firm, które zajmują się sprowadzeniem i renowacją takich samochodów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *