Kobieta w wannie

Włoskie płytki do łazienki – czy warto?

Włoskie płytki do łazienki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dla wielu osób są one synonimem luksusu, stylu i elegancji. Na tym jednak nie koniec ich zalet. Czym jeszcze charakteryzują się włoskie płytki? Dlaczego w aranżacjach łazienek nie powinno zabraknąć kafelków ze słonecznej Italii?

Włoskie płytki – czym się wyróżniają?

Włoskie płytki do łazienki kojarzone są z wytwornością, klasą i luksusem. Jest jednak coś jeszcze, co je wyróżnia. Jest to wyjątkowa trwałość. Kafelki z Włoch mają długą żywotność, wpływ na to ma jakość wykonania płytek oraz sam proces produkcji. Charakterystyczny jest też ich unikalny styl. Ten można dopasować do łazienek zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Włoskie płytki najlepiej oglądnąć bezpośrednio w salonie z płytkami, takim jak Bellamica, by zobaczyć, jak bogate jest ich wzornictwo. Odpowiadają za nie światowej sławy projektanci i firmy, w tym Cavalli, Lamborghini, Diesel czy Agape.

Włoskie płytki – w jakich łazienkach się sprawdzą?

Czołowe marki zajmujące się produkcją włoskich płytek dokładają wszelkich starań, aby ich kafelki można było dopasować do wszystkich stylów aranżacyjnych. Widać to na przykładzie kolekcji płytek Cavalli czy Diesel. Te pierwsze znajdą zastosowanie we wnętrzach, w których dominować ma przepych. Wyraziste kolory, nietypowe wzornictwo doskonale odnajdą się w łazienkach designerskich. Bardziej stonowane płytki znajdziemy w kolekcji Diesla. Te mają łagodne odcienie, są minimalistyczne, sprawdzą się w nowoczesnych, industrialnych łazienkach.

Włoskie płytki – dlaczego warto?

Jeśli chcemy urządzić łazienkę luksusową, która będzie wyróżniała się swoim niesamowitym stylem, płytki włoskie w znacznym stopniu nam w tym pomogą. Ściany pokryte wysokiej jakości kafelkami wpływają na odbiór aranżacji, dodają wytworności, klasy. W zależności od wybranego wzornictwa płytek mogą one stanowić dekorację samą w sobie. Tak jest z kafelkami Cavalli, które nadają łazienkom charakterystycznego, ekskluzywnego charakteru.

Włoskie płytki to nie tylko niesamowity wygląd i wzornictwo. To też funkcjonalność. Wyróżnia je nie tylko wspomniana już wysoka jakość. Takie kafelki łatwo utrzymać w czystości. Płytki nie są wymagające w czyszczeniu, nie ma obaw, że od częstego mycia stracą one na wyglądzie czy trwałości.

Producenci włoskich płytek

Wymienia się kilku producentów włoskich płytek, na których kolekcje warto zwrócić uwagę. Poza wspomnianymi kafelkami Cavalli i Diesel, na uwagę zasługują też materiały wykończeniowe Marazzi. Te są już znane na całym świecie. Cieszą się one ogromną popularnością wśród architektów. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na takich producentów jak Mutina, Lea Ceramiche, Ornamenta, Atlas Concorde, Biasazza czy Naxos. Przy wyborze płytek, dobrze mieć już podjętą decyzję o stylu, który ma dominować w łazience. To ułatwi znalezienie odpowiedniej kolorystyki i wzoru włoskich kafelków, które ozdobią pomieszczenie na długie lata.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *