kobieca-twarz

Jakie są sposoby na zmniejszenie nosa?

Nos dla wielu z nas stanowi ogromny kompleks, zwłaszcza jeżeli jest zbyt duży bądź nieforemny. Niedoskonałości w jego budowie mogą być wrodzone lub pojawić się na skutek przebytego urazu – w obydwóch przypadkach istnieje szansa na ich naprawę.

Operacyjna metoda zmniejszenia nosa – na czym polega?

Plastyka nosa nazywana także rhinoplastyką jest zabiegiem chirurgicznym, który pozwala m.in. na zmniejszenie nosa. W zależności od typu przeprowadzanego zabiegu i zakresu prac może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Większość cięć wykonywana jest wewnątrz nosa, dzięki czemu blizny nie będą widoczne po zagojeniu. Zabieg może obejmować usunięcie kości lub chrząstki, jak i ich łamanie. Po ukształtowaniu nowej struktury nosa, skóra oraz błony śluzowe są zszywane, a do nosa wkładane są sączki z gazy chirurgicznej. Po operacyjnym zmniejszaniu nosa bądź jego korekcie konieczne jest noszenie przez pewien czas specjalnej gipsowej szyny założonej zaraz po zabiegu. Powala ona na utrwalenie kształtu nosa oraz zniwelowanie ryzyka urazu naruszonych struktur. Zabiegi zmniejszania nosa, jak i inne związane z tą częścią ciała, mogą mieć dwojakie znaczenie – wizualne lub zdrowotne. Efekty operacji są widoczne i odczuwalne przez cały czas życia pacjenta, nie dochodzi do powrotu do stanu pierwotnego. Zmniejszenie nosa to usługa clinicforyou.pl, na stronie kliniki można poznać więcej szczegółów związanych z zabiegiem.

Jakie są nieoperacyjne metody zmniejszania nosa?

Osoby, które marzą o zmniejszeniu nosa, ale obawiają się operacji, mogą skorzystać z nieinwazyjnych sposobów jego korekty. Jedną z bardzo często stosowanych metod jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego. Innymi wypełniaczami stosownymi do zmniejszenia oraz korekty kształtu nosa są: ciekły silikon, hydroksyapaptyt wapnia, polimetylmetakrylat, żel poliakrylamidowy. Dodatkowo do korekty kształtu nosa można wykorzystać zabiegi z użyciem nici liftingujących. Zazwyczaj dają one lepsze efekty, jednak są dużo droższe oraz trudniejsze do wykonania. Warto podkreślić, że bezinwazyjne metody korekty nosa są krótkotrwałe i po upływie pewnego czasu (uzależnionego od metody) konieczne jest powtórzenie zabiegu. Dodatkowo należy zaznaczyć, że sposoby te mogą być nieskuteczne w przypadku bardzo zaawansowanych wad oraz defektów. Nie pozwalają na zniwelowanie problemów zdrowotnych.

Co ciekawe, w sieci znaleźć można szereg trików urodowych, które pozwalają na wizualne zmniejszenie nosa, jednak dla wielu osobo mogą nie być wystarczające.

Jakie problemy pomoże rozwiązać korekta nosa?

Efektem, którego oczekuje wiele osób poddających się operacyjnym bądź nieoperacyjnym zabiegom korekty nosa, jest jego zmniejszenie. Dzięki medycynie estetycznej możliwe jest skorygowanie zbyt długiego lub szerokiego nosa, a także zmniejszenie jego czubka. Dodatkowo dzięki zabiegom możliwe jest zmniejszenie garba na nosie oraz dopasowanie proporcji nosa do kształtu twarzy, jak i modyfikacja ich. W czasie operacji nosa możliwe jest skorygowanie krzywej przegrody, przesunięcie nieprawidłowo ustawionych skrzydełek nosa oraz zniwelowanie skrzywienia nosa.

2 komentarze

  1. Mój nos już od zawsze był moim kompleksem… ale jednak będę decydować się na nieoperacyjne metody, za bardzo boję się zabiegu…

  2. Współczuję ludziom, którzy mają zniekształcone nosy. To nie ich wina, że tacy się urodzili i muszą samodzielnie myśleć, jak poradzić sobie z tym problemem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *