Sklep online na Shopify

Sklep online na Shopify – poradnik dla początkujących

Planujesz założyć swój sklep internetowy? Zastanawiasz się, jak działa platforma Shopify i jak z niej korzystać? Ostatnimi czasy wiele osób, które otwierają swój market online, zaczęło korzystać z oprogramowania Shopify ze względu na jego rozbudowane możliwości. W niniejszym poradniku pomożemy Ci stworzyć prosty sklep online na platformie Shopify, a także podpowiemy, jaka agencja mogłaby pomóc w jego budowie.

Od czego zacząć tworzenie sklepu online na Shopify?

Własny punkt sprzedaży w sieci można zrobić samemu lub łatwiej i szybciej z pomocą profesjonalistów. Sklep online Shopify pomoże Ci stworzyć wecanfly.pl, zaprojektują oni go od podstaw oraz zaplanują efektywne działania marketingowe. Takie agencje mogą także przeprowadzić analitykę jakościową i ilościową oraz wykonać badania nad użytkownikami.

Jeśli zdecydowałeś się na samodzielnym projektowaniu sklepu internetowego, warto zapoznać się z podstawowymi zasadami. Przede wszystkim należy wejść na tę platformę i założyć konto. Dzięki temu będziesz mógł wprowadzić najważniejsze dane odnoszące się do Twoich produktów, a także będziesz miał możliwość śledzenia przebiegu transakcji.
Ważna jest estetyka. Spraw, aby Twój szablon posiadał ciekawy design. W tym celu postaraj się dopasować kolor tła, zakładek itp. w taki sposób, aby zawarta na niej treść była wyraźna. Czcionka też ma istotne znaczenie, ponieważ dzięki niej klienci mogą z łatwością przeczytać opis produktu.

Co powinno być zawarte w sklepie online na Shopify?

Osoby, które nie potrafią projektować różnego rodzaju szablonów, mogą skorzystać z usług różnych firm projektowych. Agencja, która została wspomniana wcześniej może w wygodny i profesjonalny sposób zaprojektować nie tylko szablon na Twój sklep internetowy, ale także doradzić w kwestii prowadzenia polityki sprzedaży. Dobrze by było, aby sklep online był zsynchronizowany z różnymi portalami społecznościowymi tj. Facebook, Instagram itp. Dlaczego? Dzięki takiej usłudze w tych firmach projektowych Twój sklep internetowy może dotrzeć do jak najwięcej liczby odbiorców, a co za tym może iść – większa możliwość sprzedaży. Agencje, które zajmują się designem stron internetowych, posiadają także oferty związane z analizą sprzedaży. Usługa ta ma za zadanie sprawdzić ruch obrotowy Twojego sklepu i firmy te mogą wprowadzić zmiany, aby sukcesywnie wzrosła sprzedaż Twoich produktów.

Jakie usługi posiadają agencje Shopify?

Agencje projektowe posiadają wiele rodzajów usług. Dopasowane są one do konkretnych potrzeb, aby sklep internetowy na Shopify był prowadzony zgodnie z zasadami eCommerce (handel internetowy). Jakie są popularne usługi w firmach projektowych? Można wyróżnić między innymi Shopify UX / UI Design, który polega na zaprojektowaniu nie tylko interesującego szablonu do sklepu na tej platformie, ale także przeprowadzeniu testów użyteczności. Kolejną proponowaną usługą jest Shopify Development, która ma za zadanie zsynchronizować sklep internetowy z różnymi systemami zewnętrznymi tj. bramki płatnicze, wybór odpowiedniej firmy kurierskiej itp. Kolejną proponowaną usługą jest Shopify Plus. Zalecana jest głównie dla rozbudowanych przedsiębiorstw, ponieważ ich oferta jest ściśle związana ze strategią sprzedaży na wielu rynkach.

3 komentarze

  1. Chodzi mi po głowie założenie sklepu online, ale właśnie nie wiem, na jaką platformę postawić. Teoretycznie Shopify jest faktycznie dla zielonych, ale czy sobie dam radę? Boję się, że sklep mi padnie i będę walczyła z roszczeniami kupujących. Choć z drugiej strony – czy oni w ogóle będą? Dzisiaj taka konkurencja…

  2. A do tego nie trzeba żadnego hostingu? Dla mnie tworzenie takiego sklepu to w ogóle czarna magia…

  3. Sklep online na Shopify to całkiem dobry pomysł. Za sprzedaję skarpety robione na drutach i idą jak ciepłe bułki! 😀

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *