Czarne auto

Metody usuwania wgnieceń bez lakierowania – co można wykonać samemu, a co może specjalista?

Chyba każdy kierowca lubi, kiedy jego auto dobrze wygląda, nie ma żadnych zarysowań, wgnieceń itp. Osoby, które nieco znają się na motoryzacji i kwestiach technicznych, wiele mogą w samochodzie zrobić samodzielnie. Zalicza się do tego również usuwanie wgnieceń bez lakierowania. Na czym polega ta technika? Kiedy można zastosować ją samemu, a kiedy lepiej udać się do warsztatu?

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – kiedy można je zastosować?

Metodę usuwania wgnieceń bez lakierowania można zastosować wtedy, gdy nie doszło to naruszenia struktury lakieru. Dotyczy to więc w znacznej mierze mniejszych wgniotek, które powstały na skutek gradu, niewielkiej kolizji na parkingu, uderzenia w słupek itp. Jeśli nie spowodowało to odpryśnięcia lakieru, z powodzeniem można zastosować PDR. Jeśli natomiast powłoka karoserii została uszkodzona, wówczas należy zdecydować się na metodę tradycyjną, czyli szpachlowanie i lakierowanie.

Bezinwazyjna naprawa wgnieceń – kto może ją wykonać?

To, że metody usuwania wgnieceń bez lakierowania są mniej inwazyjne niż inne techniki, nie oznacza, że każdy może je samodzielnie wykonać. Przede wszystkim potrzebne do tego są niezbędne narzędzia, które to umożliwią. Usuwanie wgnieceń bez lakierowania dobrze zlecić profesjonalistom takim jak www.wgniecenia.pl, którzy mają dostęp do specjalistycznych hebli, młotków z podbijakami, lamp z odbłyśnikiem, wyciągarek itp. Zakup takich akcesoriów może przewyższyć sam koszt naprawy w warsztacie, warto więc wziąć to pod uwagę.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania wymaga nie tylko odpowiednich narzędzi, ale i wiedzy oraz doświadczenia. Decydując się na samodzielną naprawę, należy liczyć się z tym, że brak wprawy i znajomości technik PDR od podstaw może poskutkować popełnieniem błędów, które doprowadzą np. do uszkodzenia lakieru. Wtedy konieczna będzie już bardziej skomplikowana, ale i kosztowna naprawa. Z tego względu lepiej powierzyć metody bezinwazyjne specjalistom, którzy szybko wyciągną wgniecenia.

Dlaczego warto usuwać wgniecenia bez lakierowania?

Jeśli nie doszło do uszkodzenia lakieru, warto zastosować bezinwazyjną technikę usuwania wgnieceń z kilku względów. Przede wszystkim, jest to metoda tańsza w porównaniu do innych napraw. Cena uzależniona jest oczywiście od wielkości wgniecenia, ilości wgniotek, miejsca, w którym doszło do uszkodzenia itp. Wycena za każdym razem jest ustalana indywidualnie, może to być 50 zł, a może być 300 zł.

Kolejną korzyścią jest to, że samochód nie traci na wartości. Technika PDR jest bezinwazyjna, nie dochodzi do uszkodzenia lakieru, nie widać więc nawet, w jakim miejscu było wgniecenie (zakładając, że naprawą zajmował się specjalista). Nie trzeba martwić się o to, że wartość auta spadnie w momencie sprzedaży.

Do tego dochodzi jeszcze szybkość. Usuwanie wgnieceń bez lakierowania w warsztacie może zająć do kilku godzin. Oznacza to, że nie trzeba zostawiać auta na kilka dni, naprawa może zostać wykonana w niektórych przypadkach „od ręki”. Niektórzy specjaliści oferują nawet dojazd do klienta, warto o taką komfortową opcję dopytać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *